Kalkulator kredytu gotówkowego

Finansowa definicja kredytu gotówkowego (pożyczki pieniężnej) definiuje go jako kredyt przyznawany w gotówce na dowolny, nieokreślany z góry cel. Jest to jedna z najogólniejszych kategorii kredytowych, w której mieścić mogą się kolejne rodzaje kredytów.

Podstawą przyznania kredytu w gotówce jest zdolność kredytowa, którą oblicza się biorąc pod uwagę zarobki, sytuację gospodarstwa domowego oraz zobowiązania stałe w postaci alimentów, czynszów, rachunków i innych kredytów. Procedura przyznania kredytu tego typu jest zdecydowanie łatwiejsza niż w przypadku kredytów inwestycyjnych czy hipotecznych. W związku z tym ich oprocentowanie jest wyższe i przyznawane są na stosunkowo niższe kwoty.

Otwarcie należy przyznać, że kredyt gotówkowy to jedna z najdroższych usług finansowych ? świadczą o tym reklamy telewizyjne, których intensywność jest naprawdę bardzo duża. Długość ich trwania to zazwyczaj okres jednego roku do maksymalnie dwóch lat. Oczywiście zdarza się rozłożenie czasu spłaty na długi okres są to jednak wyjątki.

Dlaczego więc cieszą się tak dużą popularnością? Możliwość ich uzyskania jest w miarę prosta, pieniądze wypłacane są często od ręki i nie ma potrzeby posiadania żyrantów lub pośredników. Dzięki temu ludzie mogą w prosty sposób pozyskać pieniądze na pokrycie bieżących zobowiązań lub załatanie dziur w domowych budżecie.

Sprawdź czy się opłaca, skorzystaj z darmowego kalkulatora kredytu gotówkowego

Jak wspomniano wcześniej, kredyty gotówkowe to jedna z najdroższych form pożyczania pieniędzy. W związku z tym przed zdecydowaniem się na zaciągnięcie zobowiązania tego typu warto sprawdzić czy będzie ono opłacalne. W tym celu sięgnij po kalkulator kredytu gotówkowego dostępny całkowicie za darmo.

W kalkulatorze podajesz kwotę interesującego Cię kredytu oraz system rat, w których będziesz go spłacał (malejących lub równych). Kolejna wartość to interesujący Cię okres kredytowania oraz możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia. Na podstawie tak zebranych informacji dowiesz się ile mogą Cię wynieść uśrednione odsetki (rzeczywiste wartości różnią się bowiem w zależności od ofert poszczególnych banków) oraz, które banki i pożyczkodawcy posiadają w danym momencie najkorzystniejszą ofertę.

Po co korzystać z pomocy profesjonalnych doradców pobierających wysokie prowizje za swoje usługi, kiedy dokładnie tę samą pracę może wykonać za Ciebie darmowe narzędzie ? które uzyskuje zdecydowanie dokładniejsze i pokrywające się z rzeczywistością wyniki. Oblicz ile będzie kosztował Cię kredyt gotówkowy w przeciągu zaledwie kilku sekund i zdecyduj czy dalej jesteś zainteresowany jego zaciągnięciem.