Kredyt gotówkowy

Obecnie wielu z nas ma problemy finansowe. Często pomimo wykonywanej pracy nasz zarobek nie wystarcza, aby przeżyć do kolejnego miesiąca. Zazwyczaj jest tak niski, iż w przypadku niespodziewanego wypadku mamy ogromny kłopot, skąd wziąć pieniądze. Jednak warto wiedzieć, iż jest doskonałe rozwiązanie w tej sytuacji.

Warto pamiętać, iż każdy, nawet najcięższy problem da się rozwiązać. Tak samo jest w przypadku chwilowego braku pieniędzy. Niestety zarobki w naszym kraju nie są zbyt wysokie, z tego powodu wiele osób ma ogromne trudności, aby rozsądnie zarządzać swoimi wydatkami. Często w przypadku niespodziewanej sytuacji, nie mamy pieniędzy. Jednak należy pamiętać, iż na rynku wiele firm oferuje różnego rodzaju kredyty. Najbardziej popularnym z nich jest kredyt gotówkowy, na który decyduje się coraz więcej polaków.

Aktualnie praktycznie każdy z nas posiada kredyt. Jest to doskonała opcja w przypadku, gdy nagle zabrakło nam pieniędzy lub też nasz pracodawca nie wypłacił nam pensji. Tego typu pożyczka posiada praktycznie same zalety. Przede wszystkim wspomniany kredyt może nam zostać udzielony bardzo szybko, ponieważ decyzja w sprawie naszej pożyczki zazwyczaj jest już nam znana w ciągu 10 minut. Ponadto tego typu kredyt możemy uzyskać bez zbędnych zaświadczeń o zarobkach, a także bez poręczycieli. Co tym samym oznacza, iż nikt nie będzie miał wglądu w wysokość naszych zarobków, a także nie będziemy musieli szukać odpowiedniej osoby, która poręczyłaby za nas naszą pożyczkę, co jest niezbędne w wielu innych formach kredytowych. Niewątpliwą zaletą kredytu gotówkowego jest również brak innych zaświadczeń, które są w innych przypadkach także potrzebne. Warto wiedzieć, iż w wielu placówkach na terenie naszego kraju możemy wziąć kredyt, który może wynosić nawet 20-krotność naszych zarobków. Jest to bardzo kusząca oferta zwłaszcza, iż możemy go spłacać nawet 72 miesiące.

Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, iż im dłuższy okres spłacania naszego kredytu, tym więcej będziemy musieli oddać. Niestety często kredyty długoterminowe również są wysoko oprocentowane. Jednak warto rozłożyć raty naszego kredytu w miarę naszych możliwości. Jeżeli przykładowo pożyczka, którą zaciągnęliśmy, okazała się zbędna, ponieważ już po kilku dniach możemy ją w pełni spłacić, powinniśmy to zrobić. Wiele firm aktualnie posiada atrakcyjne promocje, które szczególnie obejmują szybką spłatę pożyczki. Przykładowo zaciągając kredyt gotówkowy i dokonując całkowitej jego spłaty w ciągu 7 dni, nie będą nas dotyczyć żadne odsetki. Jest to bardzo atrakcyjna oferta, jednak nie występuje w wielu bankach, a także bardzo mało osób z niej korzysta. Jednak jeżeli nie możemy sobie pozwolić na tak szybką spłatę długu, warto rozłożyć go sobie na raty. Jednak w przypadku rat musimy zwrócić szczególną uwagę na ich oprocentowanie. Jak już wcześniej wspomniano, im dłuższy okres spłaty tym większe oprocentowanie. Jednakże nie jest to regułą. Zanim zaciągniemy kredyt powinniśmy dokładnie obliczyć, ile finalnie musimy oddać do banku.

Jak już wcześniej wspomniano, oprocentowanie kredytu bywa różne. W zależności od okresu naszej spłaty zaciągniętej pożyczki, a także od instytucji, ta sama kwota kredytu w różnorodnych bankach może różnić się oprocentowaniem. Przykładowo w jednym z popularnych banków do 10 000 złotych kredytu nasze oprocentowanie wynosi 10%. Z kolei powyżej tej kwoty może ulec zmianie. Kiedy podejmujemy decyzję o kredycie, również musimy zwrócić uwagę na jego oprocentowanie. Jest to bardzo ważne, ponieważ od tego zależy ile miesięcznie jeszcze będziemy musieli dopłacać do kwoty, którą pożyczyliśmy. Często w okresie świątecznym wiele banków oraz różnych innych instytucji oferuje kredyty, które charakteryzują się znacznie niższym oprocentowaniem niż normalnie.

Niestety w dzisiejszych czasach różnego rodzaju kredyty posiada praktycznie każdy z nas. Jednak zanim zdecydujemy się na jego zaciągnięcie, warto wcześniej obliczyć, ile w rzeczywistości w raz z naliczonym oprocentowaniem musimy oddać pieniędzy.