Kalkulator kredytu samochodowego

Żyjemy w czasach, w których nawet mieszkańcy miast z bardzo dobrze rozwiniętą siatką komunikacji miejskiej nie potrafiliby sobie wyobrazić codziennego życia bez posiadania własnych czterech kółek lub innego środka transportu. Samochód zdecydowanie zwiększa naszą niezależność, komfort podróży oraz bezpieczeństwo. W razie nagłych wypadków lub potrzeby jesteśmy w stanie dostać się wszędzie tam gdzie jest to potrzebne.

Samochód stał się nieodłączonym i niezbędnym elementem naszego życia. Nie zmienia to jednak faktu, że w porównaniu z przeciętnymi polskimi zarobkami nowe auto średniej klasy jest nadal dobrem luksusowym. Decydując się więc na zakup bezpiecznego, komfortowego samochodu, który wytrzyma co najmniej kilkaset tysięcy przejechanych kilometrów coraz częściej decydujemy się na zaciągnięcie kredytu w celu sfinansowania inwestycji.

Specjalna oferta kredytów samochodowych

Polskie banki chcąc dopasować się do potrzeb swoich klientów oferują specjalnie przygotowane pakiety kredytów konsumpcyjnych nakierowane tylko i wyłącznie na zakup pojazdu. Kredytobiorca może przeznaczyć środki na zakup samochodu od osoby fizycznej, dealera lub autokomisu.

Sama nazwa kredytu nie powinna być myląca ? nie dotyczy bowiem samych samochodów, ale również i innych pojazdów. W grę wchodzą quady, motocykle, motorowery, skutery, a nawet posiadające większe gabaryty statki!

W odróżnieniu od kredytu hipotecznego, kredyt samochodowy może pokryć nawet do 120-125% wartości danego pojazdu co umożliwia nam zakup naprawdę dobrych jakościowo czterech kółek.

Oblicz jaki kredyt samochodowy przyzna Ci bank

Korzystając z kalkulatora kredytu samochodowego dostępnego całkowicie za darmo w sieci będziesz mógł określić z dużą dokładnością na jakich warunkach możesz negocjować z bankiem. Przy wydawaniu decyzji o przyznaniu kredytów samochodowych pod uwagę bierze się:

  • okres posiadania prawa jazdy,

  • wcześniejszą historię kredytową,

  • wiek kredytobiorcy,

  • poziom zarobków kredytobiorcy i całego gospodarstwa domowego,

  • kredyty zaciągnięte w innych bankach oraz historię ich spłaty,

  • zdolność kredytową,

  • itp.

Twoje zadanie jest niezwykle proste. Wystarczy, że w odpowiednie pola kalkulatora kredytu samochodowego wpiszesz właściwe wartości powyżej umówionych pozycji. Resztę roboty wykona za Ciebie algorytm, który w oka mgnieniu obliczy ile pieniędzy maksymalnie przyzna Ci bank. Oczywiście są to wartości przybliżone gdyż każda instytucja finansowa posiada zgoła odmienne warunki. Kalkulator jest jednak w pełni darmowym narzędziem, z którego warto skorzystać, aby dowiedzieć się czy gra jest w ogóle warta świeczki.

Tak jak wspomniano na początku, samochód jest dzisiaj dobrem niezbędnym jednak nadal luksusowym. Właśnie dlatego ubiegać się o kredyt, aby zobowiązanie rozłożyć na dłuższy okres i nie narażać tak mocno domowego budżetu.